Výuková aktivita Příběh banánu

16. října slavíme Světový den potravin (World Food Day). Oslavte ho s námi a připojte se ke kampani Pěstuj planetu, která je zaměřena na udržitelnou produkci a spotřebu potravin. Na světě je dostatek jídla pro všechny. Přesto jeden z devíti lidí na světě trpí hlady. To je víc, než jsou všichni lidé v Evropské unii, Kanadě a USA. Je to důsledkem nerovnoměrné distribuce potravin, neférových obchodních...

číst dál >>


Oslavte světový den potravin ve vaší mateřské škole

PP vyzva skoly FB 1

16. října je Světový den potravin

  • Oslavte ho s námi a připojte svou mateřskou školu ke kampani Pěstuj planetu, která je zaměřena na udržitelnou produkci a spotřebu potravin.
  • Budete zase o krok blíž titulu Skutečně zdravá školka.
  • Akci pořádá Ekumenická akademie ve spolupráci s iniciativou Skutečně zdravá škola

 

Proč to má smysl?

  • Na světě je dostatek jídla pro všechny. Přesto jeden z devíti lidí na světě trpí hlady. To je víc, než jsou všichni lidé v Evropské unii, Kanadě a USA.
  • Je to důsledkem nerovnoměrné distribuce potravin, neférových obchodních praktik a klimatické změny, kterými je postižena řada rozvojových zemí.
  • Dobrou zprávou je, že každý z nás může přispět ke zlepšení situace pomocí pěti jednoduchých kroků, např. spotřebou sezónního ovoce a zeleniny nebo podporou drobných a lokálních zemědělců.
  • Vyplatí se to dvakrát, protože to, co je dobré pro planetu, je dobré i pro naše zdraví!

 

Zapojte svou školku a slavte s námi v týdnu od 10. do 16. října 2016

I malé děti se mohou jednoduchým způsobem dozvědět, že co je dobré pro planetu, je dobré i pro jejich zdraví. Mohou se naučit neplýtvat jídlem, mít rády sezónní potraviny a kromě masa jíst i luštěniny.

Pomůcky: vizuální materiály ke stažení, lze využít i materiály určené školám i veřejnosti

Pro učitele: brožura (bude k dispozici koncem září)

Konkrétní tipy na zapojení najdete v tomto dokumentu

pokus

číst dál >>