Už 14. října začínají akce Světového dne potravin

Fotografie z naší účasti na stávce za klima:

DSC 0108

DSC 0145DSC 0178

Už 14. října začínají akce Světového dne potravin

7. 10. 2019

I letos oslavíme společně se školáky v týdnu od 14. října Světový den potravin, který se koná každoročně 16. října. Tentokrát bude hlavním tématem oslav podpora drobných producentů zdravých a udržitelných potravin.

Podporou drobných pěstitelů potravin pomáháme 1,5 miliardám lidí, kteří hospodaří na malých farmách po celém světě a chráníme tak schopnost i v budoucnosti vypěstovat dostatek jídla pomocí udržitelných zemědělských postupů. Pouze zlomek peněz, které utratíme za potraviny, se totiž dostane skutečně k těm, kteří potraviny pěstují. Místo toho můžou skončit u někoho jiného, kdo je zapojený do dodavatelského řetězce – u maloobchodního prodejce (u nás hlavně supermarkety), velkovýrobce, překupníka nebo spekulanta. Změnit to můžeme výběrem produktů a značek, které zaručují, že je spolupráce s drobnými zemědělci spravedlivá.

Ve spolupráci s Česko proti chudobě a nerovnostem jsme připravili metodické materiály k výukové lekci Hrdinové země s použitím edukačního videa Organic Farmers, Our Everyday Superheroes. K oslavám se zatím přihlásilo osm základních a středních škol a další školy se stále ke kampani mohou připojit vyplněním Registračního formuláře.

S kampaní Pěstuj planetu #pestujplanetu jsme se v pátek 20. 9. i my zúčastnili Celosvětové stávky za klima #stavkazaklima a připojili se tak k milionům lidí, kteří požadují řešení klimatické krize. Stávka odstartovala Týden pro klima (www.tydenproklima.cz), který přinesl spousty akcí na podporu klimatu po celé ČR.  Jak přispět ke snížení negativního vlivu na klima ukazuje prostřednicvím pěti jednoduchých kroků také naše kampaň.


e-max.it: your social media marketing partner