Výstava "Jídlo nás spojuje" projede Česko

Výstava "Jídlo nás spojuje" projede Česko

25. 10. 2017

"Jídlo nás spojuje" je putovní výstava o zemědělství, přístupu k potravinám a našem vztahu k jídlu.

Pokaždé, když otevřeme ledničku, stáváme se součástí globálního potravinového systému, který propojuje lidi ze severní a jižní polokoule. Svým spotřebním chováním ovlivňujeme, jak bude tento systém v budoucnu fungovat a jaké dopady bude mít na stav naší planety. Výstava "Jídlo nás spojuje" sleduje dopady klimatické změny na zemědělství, hledá řešení pro udržitelnou produkci potravin a poukazuje na sílu spotřebitelů a spotřebitelek změnit současný potravinový systém k lepšímu.

Výstavou chceme upozornit na nerovnoměrnou distribuci potravin – na světě totiž existuje dostatek jídla pro všechny – a vliv změny klimatu, což má za následek odchod lidí z venkovských oblastí do měst anebo do ciziny. Lidé opouštějí domov nejen kvůli válečným konfliktům a nestabilitě, ale právě také kvůli hladu a dopadům klimatické změny.

Kde bude výstava k vidění? 19. 10. na Fóru Zdravého města ve Štětí, 25. 10. při konferenci Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta v pražské Národní technické knihovně odkud se vydá do knihovny Jiřího Mahena v Brně a poté zpět do Prahy. V rámci výstavy se můžete také těšit na zajímavý doprovodný program (diskuze, ochutnávky). Pro aktuální informace sledujte Facebook Ekumenické akademie.

Chcete uspořádat výstavu i ve vašem městě? Napište Karolíně Silné: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


e-max.it: your social media marketing partner