Výstava Jídlo nás spojuje ve Štětí a na konferenci o environmentálním vzdělávání v Praze

Výstava Jídlo nás spojuje v Národní technické knihovně, Praha 25. října 2017.

Výstava Jídlo nás spojuje ve Štětí a na konferenci o environmentálním vzdělávání v Praze

26. 10. 2017

Putovní výstava Jídlo nás spojuje proběhla v říjnu ve Štětí a v Národní technické knihovně v Praze.

Ve Štětí jsme výstavu představili 12. října 2017 na Fóru Zdravého města v Kulturním středisku. Připravovali jsme také fairtradovou kávu a čaj a nabízeli fairtradové dobroty a poskytovali informace k výstavě. Akci koordinovala a zajištovala Ing. Martina Macková, koordinátorka projektu Zdravé město a MA21. Této akce se zúčastnilo cca 50 lidí.

V Národní technické knihovně v Praze proběhla 25. října 2017 Krajská konference Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta. Zaměřená byla především na téma udržitelného rozvoje a společenské odpovědnosti ve veřejném a podnikatelském sektoruv ČR a v Praze. Zúčastnili se jí zástupci a zástupkyně z veřejné sféry, firem i neziskových organizací. Propojení zkušeností aktérů z různých odvětví mělo za cíl podpořit spolupráci a inspirovat řešeními, která v praxi nepovedou k dalšímu poškozování životního prostředí.

Součástí konference byla prezentace firem, úřadů a neziskových organizací. Ekumenická akademie se prezentovala výstavou Jídlo nás spojuje. O výstavu i informační materiály byl velký zájem. Výstavu si prohlíželi nejen účastníci a účastnice konference, ale i další návštěvníci knihovny.

V rámci programu konference se Lenka Černínová z Ekumenické akademie a zástupce starosty Prahy 8 Petr Vilgus podělili o konkrétní zkušenosti spolupráce městské části a neziskové organizace v oblasti podpory udržitelné spotřeby a aktivního zapojování občanů.

 


e-max.it: your social media marketing partner