Do brněnské Mahenovy knihovny dorazila výstava Jídlo nás spojuje

Výstava Jídlo nás spojuje, knihovna Jiřího Mahena, Brno, 2. listopadu 2017.

Do brněnské Mahenovy knihovny dorazila výstava Jídlo nás spojuje

16. 11. 2017
Od 2. do 16. listopadu 2017 probíhala v brněnské knihovně Jiřího Mahena výstava Jídlo nás spoluje. V Brně jsme ji uspořádali jsme díky Kanceláří Brno – Zdravé město MMB, se kterou Ekumenická akademie dlouhodobě spolupracuje. Vedoucí Kanceláře Brno – Zdravé město Ivana Draholová potvrdila rostoucí zájem o témata prezentovaná na výstavě: „Město Brno se již řadu let zapojuje do prosazování udržitelného rozvoje. Jednou z konkrétních oblastí je i podpora fair trade, tedy tzv. spravedlivého obchodování. Pořádáme řadu rozmanitých akcí pro veřejnost, kde se snažíme přiblížit život v rozvojových zemích a hlavně propagovat produkty vytvořené za férových podmínek.“  
 

V rámci doprovodného programu k výstavě proběhlo 14. listopadu v odpoledních hodinách diskusní setkání Jídlo nás spojuje: od Ugandy po Kostariku. Výstava zdůrazňuje klíčový přínos žen pro zajištění potravy a vytváření odolnosti proti klimatické změně. Proto se i diskuse zaměřila na situaci žen jak na banánových plantážích v Latinské Americe, tak na aktivity podporující  ženy v Africe.

Jan Koubek Kejzlar, ředitel organizace CARE Česká republika, ve svém příspěvku představil příběhy žen a dívek, které zažily strastiplné situace, aby se nakonec staly nejšťastnějšími ženami na světě. Své vystoupení doplnil fotografiemi přímo z projektů české podpory organizace CARE v Ugandě, Jižním Súdánu a Rwandě.

Dále vystoupila Pavla Kotíková, koordinátorka kampaně Za férové banány! s příspěvkem o o realitě pracovních podmínek na banánových plantážích v Panamě a Kostarice, kterou poznala na vlastní kůži.


e-max.it: your social media marketing partner