Talk show s Margit Slimákovou během výstavy na Praze 8

Vernisáž výstavy Jídlo nás spojuje, Obchodní centrum Krakov, Praha 8, 21. listopadu 2017.

Talk show s Margit Slimákovou během výstavy na Praze 8

3. 12. 2017

Další zastávkou putovní výstavy Jídlo nás spojuje byla Praha 8, kde ji bylo možné shlédnout v Obchodním centru Krakov od 21. listopadu do 3. prosince 2017. Vernisáž proběhla za přítomnosti místostarosty MČ Praha 8 Petra Vilguse a návštěvníci zde mohli ochutnat fairtradové a bio produkty i zdravé dobroty.

„Nikomu z nás by neměla být lhostejná nerovnoměrná distribuce potravin,“ uvedl Petr Vilgus. „Lidé opouštějí domov nejen kvůli válečným konfliktům a nestabilitě, ale právě také kvůli hladu a dopadům klimatické změny. Neměli bychom před problémy zavírat oči, ale snažit se je řešit. Prvním krokem je uvědomění si problému, k čemuž tato výstava vybízí,“ sdělil Petr Vilgus na vernisáži.

O týden později (27. listopadu) proběhla při příležitosti konání výstavy talk show s Margit Slimákovou, specialistkou na zdravotní prevenci a výživu. Moderovala ji Markéta Vinkelhoferová z Ekumenické akademie. S Margit Slimákovou hovořila o tom, jak připravit jiné, prospěšnější Vánoce pro své rodiny i planetu, a to nejen co se týká potravin. Dostaly se i k hlavním tématům výstavy, tj. ke klíčové roli žen při zajišťování potravy a vytváření odolnosti proti klimatické změně. „Prospěšné změny nepadají z nebe, vznikají jako reakce na podněty aktivních lidí. Je na každé z nás najít si svoji parketu působení a aktivně se snažit získat další nadšence. Zrovna zajišťování kvalitních potravin pro nejbližší je téma jako šité pro ženy a moc doporučuji zapojit se!“ vyzvala Margit Slimáková. Fotografie z talk show.

Výstavu v Obchodním centru Krakov jsme uspořádali ve spolupráci s Městskou částí Praha 8. Ta za své aktivity v podpoře udržitelné spotřeby vloni získala titul Fairtradová městská část. V letošním roce si nechala vypracovat studii Možnosti udržitelné spotřeby Městské části Praha 8, která představuje první krok na cestě k systematickému zadávání odpovědných veřejných zakázek na Úřadě MČ Praha 8. Veřejné finance tak mohou být využity ve prospěch ekologicky šetrných produktů, na podporu znevýhodněných, podporu lokální ekonomiky anebo naopak férového obchodu s tzv. rozvojovými zeměmi. 


e-max.it: your social media marketing partner