Naše KPZka: plánujeme brigádu

Paní Alena Karafiátová je naší farmářkou už druhým rokem. Na této fotografii ukazuje mrkev ve tvaru gordického uzlu.

Naše KPZka: plánujeme brigádu

13. 5. 2016

Do komunitou podporovaného zemědělství jsme se v Ekumenické akademii zapojili už druhým rokem. Naše farmářka paní Karafiátová z Vyšínku nás pravidelně informuje o tom, jak si její zelenina vede. Její zprávy jsou nejen čtivě napsané, ale hlavně nám nechává nahlédnout do opravdových problémů, ale i radostí, se kterými se pěstitelé musejí potýkat. 

Plánujeme první brigádu a jarní start dodávek

Dne 12.04.16 

Dobrý večer Markéto,

ve čtvrtek byste si mohli sami na zahradě vyrýt každý 1 pastiňák (roste až k protinožcům), celer řapíkatý, černou ředkev, kapustu kadeřávek a ve fóliáku 1 salát. Všechny tyto plodiny přezimovaly v zemi a teď už znovu rostou. Natrhat se dá i zelená petrželka a nějaké koření (šalvěj, oregáno, tymián, meduňka). Z loňské sklizně mám ještě trochu česneku a ořechů. První bedýnky už přezimující zeleninu možná obsahovat nebudou, protože když se oteplí, jde rychle do květu. Tak jsem myslela, že když už tu budete, mohli byste si odvézt závdavek na 1.bedýnku. Vajíček budu mít asi 4-5 plat.

Kolik vás přijede a jakou práci mám pro vás připravit? Bude s vámi také nějaký silný muž vhodný pro těžší práce? Dnes jsme sázeli brambory. Dvě děvčata trvala na tom, že brázdu vyryjí terrou. Stroj se však uprostřed řádku zapíchl do země a holčina přeletěla řídítka a skončila v oranici. Na některé práce holt nemám pracovníky v odpovídající váhové kategorii.

Mějte se hezky, všechny zdravím a těším se na setkání.

Alena K.


e-max.it: your social media marketing partner